ATP systém Promicol


Rychlá detekce mikrobiální kontaminace Vašich výrobků

Systém Promicol je založený na ATP bioluminiscenci a poskytuje ucelené, rychlé a spolehlivé řešení pro rutinní testování širokého portfolia výrobků; např. UHT a ESL mléka, džusy, kosmetické výrobky, výrobky osobní hygieny, aj.

Promicol systém zahrnuje přístroje, software, reagencie a servis. Postup stanovení je velmi jednoduchý a nepožaduje žádnou přípravu vzorku. Výsledky pro daný produkt jsou dostupné již po 1-3 dnech inkubace (v závislosti na konkrétní aplikaci).

Více informací o systému ATP:

Rychlý analytický systém kontroly mikrobiologické kvality a sterility Vašich výrobků.

Systém poskytuje vhodný nástroj, speciálně navržený software, specifické reagencie pro Váš produkt a flexibilní služby. Systém zajišťuje rychlou mikrobiologickou kontrolu produktů a včasné zjištění selhání výrobního procesu, což má za následek rychlejší uvolnění Vašich hotových výrobků. Všechny tyto výhody vedou ke zlepšení efektivnosti výroby, uvolnění skladovacích kapacit a snížení nejen výrobních, ale i současných reklamačních nákladů.

Systém lze velmi dobře použít pro následující výrobky / oborová řešení:

 • UHT a ESL mléka a mléčné výrobky 

Po mnoho let mlékárenský průmysl používá běžně ATP bioluminiscenci k testování a prověřování kvality UHT výrobků a dalších produktů. Později výrobci velmi úspěšně použili ATP systém i k testování jakosti jejich ESL výrobků. Ačkoli ESL mléko není sterilní, ATP test účinně monitoruje kvalitu produktů na nežádoucí mikroorganismy. Test velmi dobře funguje i u ochucených ovocných i čokoládových mlék, zahuštěných mlék, smetan případně dalších mléčných výrobků.

 • Ovocné džusy i s dužninou, ledové čaje, energetické nápoje 

Test ATP určený pro ovocné džusy se ukázal být snadný při použití a navíc také pohodlnější a rychlejší než jiné „rychlé“ metody. Zvýšená poptávka po ovocných džusech, ledových čajích a energetických nápojích má za následek rozvoj rychlé, jednoduché nákladově efektivní a spolehlivé metody pro kontrolu mikrobiální kontaminace. Díky vysoce specifickým a aktivním enzymům nemá test problém stanovit kontaminaci i u džusů s dužninou.

 • Kosmetika, dekorativní kosmetika, výrobky osobní hygieny

Kosmetické výrobky a krémy (zvláště pak výrobky dekorativní kosmetiky) potřebují extrémně spolehlivé a citlivé metody pro testování mikrobiologické kontaminace. S naším systémem lze testovat široké množství produktů jako jsou tekutá mýdla, zubní pasty, sprchové gely, šampony, tělová mléka, make-upy, aj. Konzistence ani zbarvení testovaných vzorků není problém.

(ATP bioluminiscence pro kosmetiku – alternativní mikrobiologická metoda podle Evropského lékopisu)

 • Dětská výživa 

S testy ATP lze rychle analyzovat bez problémů a s maximální důvěryhodností mikrobiální kvalitu dětské výživy jak u dětských mlék, tak i pudinků a ostatních přesnídávek, zeleninových kašiček a jiných dětských výživ.

 • Dezerty a pudinky 

Systémem lze analyzovat pro zjištění mikrobiologické kvality jednoduše a rychle „ready to eat“ dezerty a pudinky.

 • Nealkoholické a energetické nápoje 

Množství různých nealkoholických nápojů je obrovské a všechny nápoje musí být kontrolovány s hlediska mikrobiologické kvality. Systémem lze zjistit kvalitu nealkoholických a energetických nápojů velmi rychle.

 • Víno

Systém umí detekovat mikrobiální kvalitu širokého spektra vín. Ranná detekce kvasinek umožňuje kontrolovat proces stáčení a skladování, a to i u vín s dlouhou dobou zrání.

 • Pivo 

Pasterovaná piva jsou rutinně analyzována na přítomnost živých mikroorganismů a kvasinek, což zajišťuje jejich kvalitu v průběhu skladování a expedice. Výsledky poskytují i hodnotné informace o hygienickém stavu výrobních linek a plnících zařízení.

 • Voda 

Promicol neustále vyvíjí nové metody a produkty pro kontrolu a on-line monitoring kvality různých druhů vod.

 • Biomasa

Systémem Promicol lze efektivně kontrolovat tvorbu biofilmů a snížit nebo eliminovat potřebu použití nákladných biocidů.

 • Polévky a omáčky
 • Sójové mléko a výrobky ze sóji a obilovin
 • Tekuté sirupy a cukerné roztoky
 • Nemléčné smetany a omáčky
 • Hygienické výroby obecně

Při velkém počtu analýz lze celý systém odběru vzorku i vlastní analýzy s vyhodnocením výsledků robotizovat.

Na stránkách jsou základní informace oborových řešení. Pro vhodnost použití metody nás prosím kontaktujte. Rádi Vám poskytneme dodatečné informace o dostupných přístrojích, soupravách, použité technologii, rychlostech analýz, cenách, aj.